Με σκορ 3-0 νίκησε η Καστοριά τα Γρεβενά Αεράτα, στο φιλικό που έγινε την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017, στο Ο.Α.Κ.Α. Δήμου Καστοριάς

Με τρία γκολ (3-0) φιλοδώρησε η Καστοριά τα Γρεβενά Αεράτα, στο φιλικό που έγινε την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2017, στο Ο.Α.Κ.Α. Δήμου Καστοριάς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε στο α΄ ημίχρονο με την Καστοριά να είναι ο κυρίαρχος του παιχνιδιού. Στα πρώτα 45 λεπτά οι γηπεδούχοι εκτός από τα τρία (3) γκολ που πέτυχαν και το πέναλτι που έχασαν (σε τρίτο παιχνίδι), έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα γκολ. Έτσι,  στο 17΄ο Αντωνιάδης εκτέλεσε πέναλτι, η μπάλα όμως με τη βοήθεια του δοκαριού πέρασε άουτ. Στο 22΄ο Αντωνιάδης έβγαλε μία έξοχη μπαλιά στον Σαββόπουλο, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 30΄ο Αντωνιάδης με σουτ έκανε το 2-0. Στο 35΄ο Ηλίας πήρε τη μπάλα, πέρασε όποιον  βρήκε μπροστά του, προσποιήθηκε και με σουτ έκλεισε το σκορ (3-0).

Στην επανάληψη η απόδοση των παικτών του Διονύση Λίτσκα έπεσε, σε σχέση με αυτή του α΄ ημιχρόνου. Όμως, η Καστοριά δεν απειλήθηκε, σε καμία περίπτωση από την φιλοξενούμενη ομάδα, ενώ θα μπορούσε να αυξήσει το σκορ, αν αξιοποιούσε τις δυο-τρεις πολύ καλές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Η σύνθεση της νικήτριας:

ΚΑΣΤΟΡΙΑ:  Κράτσιος, Πατσίκας, Ηλίας, Ιασωνίδης, Μπαϊρακτάρης, Αντωνιάδης, Χασάι, Μηλιάτης, Astrauskas, Αϊραντζής, Σαββόπουλος.

Στο β΄ημίχρονο έπαιξαν και οι Πετσώνης και Βενέτης.

agsk-kastoria.blogspot.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Κακά μαντάτα για Σουμάχερ

Παραμένει δύσκολη η κατάσταση της υγείας του και όσα είπε η εκπρόσωπός…

Ο Α.Σ. Καστοριάς ‘’ σκόρπισε ‘’ τους Τιτάνες Παλαμά – Ήττα στην παράταση για το Άργος στον Πολύγυρο

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε την αναμέτρηση με τους Τιτάνες Παλαμά…

Ακριβείς οδηγίες για τις προϋποθέσεις που πρέπει να πληρούν τα γήπεδα και οι επιμέρους εγκαταστάσεις για αγώνες Γ’ Εθνικής Κατηγορίας

Οι ομάδες που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας πρέπει, υποχρεωτικώς,…

Ε.Π.Σ. Καστοριάς: Ώρα…ντέρμπι!

Το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς στην ΕΠΣ Καστοριάς έφτασε με τον Μέγα…

Κλήρωση Super League: Πρόγραμμα σεζόν 2016/17

Table of Contents Hide Τα ντέρμπιΤο πρόγραμμα των 30 αγωνιστικώνΜποροβήλος: “Πολλές οι…