Την ήττα γνώρισαν οι Κορασίδες της Α.Π. Καστοριάς στην πρεμιέρα της τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Μ από τον Αρχέλαο Κατερίνης.
Η ομάδα προσπάθησε πολύ για ένα θετικό αποτέλεσμα, ωστόσο δεν κατάφερε να αποκομίσει κάτι παραπάνω από την ήττα με 0-3 σετ.

Στο 1ο σετ ο Αρχέλαος, μετά το 8-9 υπέρ του άνοιξε τη διαφορά και τη συντήρησε (8-12, 9-14, 13-18, 14-20, 18-24). Στο 2ο σετ, ξέφυγε νωρίς και κράτησε το προβάδισμα (2-7, 8-16, 11-18, 16-22, 17-24). Στο 3ο σετ μετά το 6-7 ο Αρχέλαος πήρε και πάλι καλό προβάδισμα, το οποίο το κράτησε ως το τέλος (6-11, 7-13, 11-19, 14-23).

Στον άλλο αγώνα, ο Αριστοτέλης Σκύδρας επικράτησε 3-0 του ΓΣ Κοζάνης (25-21, 25-20, 25-13),.

ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (Φωτόπουλος): Φ. Ήργη, Μυλωνά, Κ. Ήργη, Κετσεμενίδου, Φωτοπούλου, Λέκου, Παπαδοπούλου, Ζούνη, Β. Τζήλλα, Μέλλιου, Βλαχάβα, Καλαφατίδου.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιουπλής): Χανδόλια, Α. Δερβένη, Ντίτσα, Τζιλίνη, Φ. Δερβένη, Μάτιου, Κυπαρίσση, Π. Συβρίδου.

Άνετη νίκη για τις Παγκορασίδες

Στον άλλο αγώνα της Ακαδημίας Πετοσφαίρισης Καστοριάς που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο οι Παγκορασίδες δε δυσκολεύτηκαν καθόλου και νίκησαν άνετα την ομάδα του Αριστέα Φιλώτα με σκορ 3-0 σετ, παραμένοντας στην κορυφή του ομίλου.

Κυριακή 24/01/2016

Α.Π.ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΦΙΛΩΤΑ 3-0 (25-15, 25-18, 25-6)

Α.Π. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ (ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): ΗΡΓΗ Α., ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ Ο.,  ΜΥΛΩΝΑ Μ., ΤΟΥΣΚΑ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Β., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Μ., ΜΕΛΛΙΟΥ Α., ΖΟΥΝΗ Α., ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ Π., ΤΖΗΛΛΑ Α.,ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ Α., ΚΙΟΣΛΗ Ζ., ΚΡΑΝΙΑ Θ., ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ Β.

You May Also Like

ΕΠΣ Καστοριάς: Επανεκλογή Δ. Τριανταφύλλου – Όλες οι ψήφοι (Φωτογραφίες)

Table of Contents Hide ΕΠΣ Καστοριάς: Επανεκλογή Δ. Τριανταφύλλου – Όλες οι…

Στην κορυφή των Βαλκανίων ο Γρεβενιώτης Μίλτος Τεντόγλου

Την 1η θέση στο μήκος πήρε ο 18χρονος αθλητής της Γυμναστικής Ένωσης…

Ο Δήμος Καστοριάς βράβευσε έναν σπουδαίο αθλητή, τον ιστιοπλόο Μάρκο Σπυρόπουλο (Φωτογραφίες)

Αποτελέσματα αγώνων της 6ης αγωνιστικής κατηγορίας “Ελαστικά & Ζάντες Λιαχόπουλος”

Αποτελέσματα αγώνων της 6ης αγωνιστικής  κατηγορίας “Ελαστικά & Ζάντες Λιαχόπουλος”