Α2 Μπάσκετ: Συνεχίζει ακάθεκτη η Καστοριά

Ο Α.Σ. Καστοριάς επιβλήθηκε του Αρκαδικού με τελικό σκορ 87-66.

Τα αποτελέσματα:

Εθνικός-Ηρακλής 58-66
Δούκας-Περιστέρι 59-96
Ψυχικό
-Μαρούσι 83-64
Παπάγου-Καρδίτσα 52-57
Καστοριά-Αρκαδικός 87-66
Δόξα Λευκάδας-Χολαργός 57-79
Αμύντας-ΑΕΛ 61-55
Απόλλων Π.-Ερμής Αγιάς 70-52

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ-ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 59-96
Δεκάλεπτα:
6-16, 25-45, 39-67, 59-96
Δούκας (Γιαννόπουλος): Τόζιος 8, Παναγιωταράς, Ψαρράς 2, Τσουργιάννης, Ιωάννου 10, Τσιότρας 1, Κουπίδης 4(1), Μαστόρος, Κουκουλάς 10, Ντιφαντής 2, Κυρίτσης 19, Σακελλαρίου 3(1).
ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Κλαρκ 9(1), Παππάς 8, Μαγκουνής 11(1), Πολυτάρχου 4, Αγγέλου 22(6), Μάντζαρης 7(1), Σκορδίλης 12, Σιγκούνας, Σίμτσακ 6, Δημητριάδης 10(1), Δομπρογιάννης, Κωνσταντακόπουλος 7, Κάδρας.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ- ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ 61-55
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-28, 41-43, 61-55
Διαιτητές:
 Ταρενίδης, Κοτσίμπος, Κυριακόπουλος
ΑΟ Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας Λεωνίδας 11, Πίνης Δημήτρης 3(1), Τοπάλλι Αντριάνο 9(1), Διαμαντόπουλος 4, Βογιατζής, Βαρδιάνος 12, Κερασοβίτης 1, Κουκουνιάς 14, Καλδής 3, Μπάρμπας, Λιούνης, Καμπούρης 4(1)
ΑΕ Λάρισα (Χασανίδης): Βλαχούλης 4, Γκογκίδης, Καμαράς 2, Παπαχρήστος 14 (2), Κατσαρές 7 (1), Σαριμπαλίδης 17 (3), Κονδυλόπουλος, Κνέζεβιτς 6, Χανελι, Γκιουλέκας 2, Φιλιππόπουλος, Τσιαβες 3.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΚΑΡΔΙΤΣΑ 52-57
Δεκάλεπτα: 14-13, 31-25, 46-47, 52-57
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
Παπάγου (Σορώτος) : Μελισσαράτος 11, Γκάτζο 3 (1), Αποστολίδης 7 (1), Δέδες 11 (2.), Ζώρζος 9 (2, Παπαπέτρου, Φακοπουλίδης 6, Φιλιππάκος 5, Κιαπέκος, Μουρίκης.
Καρδίτσα (Καλογήρου) : Τζόρτζεβιτς 19 (1), Λεπενιώτης 1, Ψαρόπουλος 8, Τεπετίδης, Μαυρογιάννης 6, Παππάς 2, Αμπαράς 6 (1), Καμαριώτης, Τριχόπουλος 3, Θέος 12.

EΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ 58-66
Δεκάλεπτα:
10-21, 22-34, 45-47, 58-66
Εθνικός Πειραιώς (Κουταλιανός): Πάντσιος, Καρακωσταντάκης, Μάρτζος 13 (2), Σκιαθίτης, Τσούτσος 3 (1), Λάανε 10 (1), Φίλας, Οικονομόπουλος 7 (1), Μαχαίρας 12, Δρόσος 6, Περσίδης 1, Σκλίβας 6.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 6 (1), Αθανασούλας 1, Τότσιος 4, Παπαδιονυσίου, Δεληγιώργης, Χαριτόπουλος 8 (2), Γκαγκαλούδης 11 (3), Κακαρούδης 16 (2), Γιαννακίδης 3 (1), Μπούμπαλο 4, Καλαϊτζίδης 13 (3).

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ- ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 83-64
Δεκάλεπτα:
14-14, 44-26, 60-45, 83-64
ΑΕ Ψυχικού (Ρεμεντέλας): Νίκου 7, Νοέας 8 (1), Χουχούμης 17 (3), Παπαδιονυσίου Γ. 10 (3), Παπαδημητρίου 7 (1), Ντιαλό 8, Παύλος 15 (3), Χαραλάμπης, Μπάλος 2, Ψαθάς, Τσιώκος 6, Αναγνωστάκης 3.
ΓΣ Αμαρουσίου (Κεραμιδάς): Σεργκιένκο, Στασινός 5 (1), Μπάκας 6, Ξύδας 2, Ντακούλιας 3, Γκουαλτιέρι, Κανέλλης 11 (3), Στούκας 22 (4), Ρεκουνιώτης 2, Σουρλής 7 (1), Παπαγεωργόπουλος 6, Μιχαλούτσος.

ΚΑΣΤΟΡΙΚΑ-ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 87-66
Διαιτητές: Ξενικάκης-Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου (Βόντζας)
Δεκάλεπτα: 22-13, 44-28, 62-50, 87-66
Καστοριά (Σούλιος) : Κυριακόπουλος 15 (2), Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 15, Ναούμης 11 (3), Κακλαμάνος 11 (3), Τερσενίδης, Καραμαλέγκος 8 , Χαρισμίδης 6, Μπένας 8, Λυμπάρης 6.
Αρκαδικός (Κουστένης) : Κούτρας 9 (2), Λυμπερέας 4, Τζάϊδας, Προδρόμου 6, Μαραγκάκης 3 (1), Αποστολίδης 6, Πελτιέρ 4, Γαρμπής 9 (1), Απέργης, Τζουγκαράκης 12

Απόλλων Πάτρας-Ερμής Αγιάς 70-52
Διαιτητές: Τσαρούχα-Ζακεστίδης-Τσολάκος (Θεοδοσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 15-12, 32-21, 58-37, 70-52
Απόλλων (Παπαδόπουλος) : Ερμείδης, Άκερ 15 (3), Μαστρογιαννόπουλος 8 (1), Μπαζίνας, Αποστολίδης 12 (2), Τσιάρας 7, Παπαβασιλόπουλος 3 (1), Κιτσούλης 3, Κουρέπης 4, Γόντικας 10, Χείλαρης 6, Αναγνωστόπουλος 2.
Ερμής (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 7 (1), Χρυσόπουλος 5 (1), Δεμερτζής, Καλλές 10, Τσούμας, Λόλας 15, Τριανταφύλλου 8 (2), Παπαδόπουλος 2.

Βαθμολογία
1. Περιστέρι 16 (8-0)
2. Απόλλων Πάτρας 14 (6-2)
3. Καστοριά 13 (5-3)
4. Ηρακλής 13 (6-1)*
5. Χολαργός 13 (6-1)*
6. Δόξα Λευκάδας 12 (4-4)
7. Ψυχικό 12 (4-4)
8. Ερμής Αγιάς 12 (4-4)
9. Μαρούσι 11 (3-5)
10. Αμύντας 11 (4-3)*
11. Παπάγου 11 (3-5)
12. Καρδίτσα 10 (2-6)
13. ΑΕ Λάρισας 10 (2-6)
14. Εθνικός 10- (3-4)*
15. Αρκαδικός 9 (1-7)
16. Δούκας 9 (1-7)

(*) Έχουν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12):
ΑΕ Λάρισας-Ψυχικό
Μαρούσι-Εθνικός
Ηρακλής-Δόξα Λευκάδας
Χολαργός-Δούκας
Περιστέρι-Παπάγου
Αρκαδικός-Αμύντας
Ερμής Αγιάς-Καστοριά
Καρδίτσα-Απόλλων Πάτρας