PROTEAS OPEN 2018: Συναρπαστικό Φινάλε!  Όλα τα Αποτελέσματα των Τελικών και του Τουρνουά!

10 Ημέρες, 75 Συμμετοχές, 105 Αγώνες! Αυτοί είναι οι αριθμοί και οι εικόνες από το μεγαλύτερο, δημοφιλέστερο και συναρπαστικότερο Τουρνουά Τένις της περιοχής, αποδεικνύοντας για μία ακόμη φορά το γιατί ο Πρωτέας είναι ο Σύλλογος των μεγάλων διοργανώσεων.

Η Διοίκηση του Πρωτέα, συγχαίρει θερμά τους Νικητές και όλους τους συμμετέχοντες κι ευχαριστεί ιδιαιτέρως τους θεσμικούς παράγοντες που ανταποκρίθηκαν καθοιονδήποτε τρόπο στην πρόσκληση του Συλλόγου, όπως επίσης όλους τους φανερούς ή αφανείς υποστηρικτές και χορηγούς της διοργάνωσης.

Αποτελέσματα

Παρασκευή 31 Αυγούστου

ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΤΟΥΦΑΣ (MENS SINGLES)  6-3/6-1
ΤΑΛΙΔΗΣ – ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ (MENS SINGLES)  6-2/6-4
ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ (MENS SINGLES) 6-1/6-0
ΨΑΡΙΑΣ/ΚΙΟΥΡΚΑ-ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Μ./ΜΗΤΤΑ (MIXED DOUBLES) 6-2/6-3
ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (MENS SINGLES)  6-1/6-4
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ – ΔΙΑΦΩΝΙΔΗΣ (MENS SINGLES) 6-2/6-1
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣΕΛΙΑΟΥ (MASTERS) 3-6/7-6(2)/10-7
ΚΙΟΥΡΚΑ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ (WOMEN SINGLES) 6-1/6-1
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ (MENS SINGLES)  6-1/6-4
ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ – ΛΕΤΣΙΟΣ (MEN SINGLES)  6-3/4-6/10-8
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (WOMEN SINGLES) 6-0/6-0

Σάββατο 1 Σεπτεμβρίου

ΤΖΗΓΚΑΣ – ΕΛΙΑΟΥ (MASTERS) 6-7/6-3/11-9
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ. (MASTERS) 4-6/6-2/17-15
ΤΖΗΓΚΑΣ/ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ – ΚΟΙΛΑΝΙΤΗΣ/ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ (DOUBLES) 6-1/6-0
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (MASTERS) 6-2/6-1
ΜΑΛΕΑΣ– ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ. (MEN SINGLES) 6-4/6-4
ΨΗΜΑΣ Ζ. – ΚΟΙΛΑΝΙΤΗΣ (MENS SINGLES) 6-2/6-3
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ – ΨΗΜΑΣ Δ. (MASTERS) 6-4/6-2
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ – ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ ((MENS SINGLES) 6-1/6-3
ΠΑΥΛΟΥ – ΜΗΤΤΑ (WOMEN SINGLES) 6-1/6-2
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ– ΤΖΗΓΚΑΣ – (MASTERS)  6-3/6-2
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ – ΤΣΙΠΟΣ (MEN SINGLES) 6-0/6-2
ΒΕΛΕΝΗΣ – ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ((MEN SINGLES)  7-5/6-2
ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ – ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗ (WOMEN SINGLES)  6-0/6-0 

ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ – ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ 6-1/7-6
ΤΣΙΠΟΣ/ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ– ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ/ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗ 6-3/6-4
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.
– ΚΑΛΑΦΑΤΗ (MASTERS) 6-1/6-0

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ (ROOKIES) 6-4/1-6/10-6
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ/ΤΣΑΔΗΛΑΣ-ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ./ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ 6-0/6-2
ΤΑΛΙΔΟΥ/ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ-ΔΕΛΛΗΠΑΛΑ/ΚΟΥΚΙΔΟΥ 6-1/6-0
ΨΗΜΑΣ Δ./ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Μ./ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΑΛ. 7-6/6-1

Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου


ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (MASTERS) 7-5/6-3
ΣΙΑΝΤΣΗΣ/ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΤΣΙΠΟΣ/ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ (MEN DOUBLES) 6-1/6-4
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ. – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ-(MASTERS) 6-3/6-2
ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ-ΜΠΑΜΠΑΜΤΣΗΣ (ROOKIES)  2-6/6-0/11-9
ΤΖΗΓΚΑΣ/ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ/ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (MEN DOUBLES) 6-3/6-4
ΤΑΛΙΔΗΣ-ΦΩΤΙΑΔΗΣ (MEN SINGLES) 7-6/6-2

ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ/ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ-ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ/ΔΕΛΛΗΠΑΛΑ (MIXED DOUBLES) 6-2/6-2
ΨΗΜΑΣ Δ. – ΚΑΛΑΦΑΤΗ  (MASTERS) 6-3/6-1

ΜΑΛΕΑΣ-ΚΟΚΚΟΤΗΣ (ROOKIES) 4-6/0-1 απόσυρση ΚΟΚΚΟΤΗΣ
ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΑΛ. (MEN SINGLES) 6-1/7-6
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΕΛΙΑΟΥ (MASTERS)  6-1/6-2
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΤΣΑΠΑΛΙΑΝΗ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ/ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ 6-0/6-0
ΣΠΥΡΟΥ – ΓΚΑΤΖΗΜΑΣ (MEN SINGLES) 6-1/6-2
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΠΥΡΟΥ/ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ (ΜΕΝ DOUBLES) 6-2/6-1
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ-ΤΣΙΠΟΣ/ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ 6-2/6-2    

Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου

ΨΑΡΙΑΣ – ΠΑΥΛΙΔΗΣ (MEN SINGLES)  6-3/4-6/10-8
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΜΑΛΕΑΣ (MEN SINGLES) 6-0/6-1
ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ – ΨΗΜΑΣ Ζ.  6-4/6-2
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ. – ΚΑΛΑΦΑΤΗ (MASTERS) 6-2/6-2
ΠΛΑΚΙΑΣ/ΨΑΡΙΑΣ-ΛΕΤΣΙΟΣ/ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ –  (ΜΕΝ DOUBLES)  6-4/6-2
ΠΑΥΛΟΥ – ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ (WOMEN SINGLES) 6-0/6-1
ΛΕΤΣΙΟΣ – ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (ROOKIES)  6-1/6-3
ΠΑΥΛΟΥ/ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗ-ΤΣΑΠΑΛΙΑΝΗ/ΜΗΤΤΑ (WOMEN DOUBLES) 6-4/6-2
ΤΣΑΔΗΛΑΣ – ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ (MEN SINGLES) 6-0/6-2
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ (MEN SINGLES)  6-3/6-2
ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (ROOKIES) 6-3/5-7/10-7
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ (MEN SINGLES) 6-2/6-1
ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ/ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΜΠΟΥΣΙΟΣ/ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 6-3/2-6/10-5

Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου

ΨΗΜΑΣ Δ. – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (MASTERS) 6-4/5-4 retired

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ – ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ (MENS SINGLES) 6-1/6-2
ΤΣΑΔΗΛΑΣ – ΒΕΛΕΝΗΣ 6-1/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ (MASTERS)  6-4/6-1 
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ. (MASTERS) 7-5/6-1
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.-ΣΙΑΝΤΣΗΣ/ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ 6-4/6-1
ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ– ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ/ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ  W.O.
ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ – ΚΟΝΣΟΥΛΑΣ  (ROOKIES)  6-2/7-6(4)
ΚΟΥΚΙΔΟΥ-ΔΕΛΗΠΑΛΑ 4-6/7-6(2) 12-10

Τετάρτη 5 Σεπτεμβρίου

ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ-ΨΑΡΙΑΣ (MEN SINGLES) 6-3/6-4
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ/ΠΑΥΛΟΥ-ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ/ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ (MIXED DOUBLES) 6-0/6-4
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. – ΨΗΜΑΣ Δ. (MASTERS) 6-1/6-1
ΠΛΑΚΙΑΣ-ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ (MEN SINGLES) 1-6/6-4/10-4
ΤΑΛΙΔΗΣ-ΤΑΜΟΥΤΣΕΛΗΣ (MEN SINGLES) 6-3/6-7 10-6
ΠΑΥΛΟΥ-ΚΟΥΚΙΔΟΥ (WOMEN SINGLES) 6-1/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ/ΤΣΑΔΗΛΑΣ-ΨΑΡΙΑΣ/ΠΛΑΚΙΑΣ  (MEN DOUBLES) 6-1/7-5

Πέμπτη 6 Σεπτεμβρίου

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ.-ΨΗΜΑΣ Δ.  (MASTERS) 7-6 (4)/7-5
ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Μ. – ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ (MEN SINGLES) 6-3/7-5
ΕΛΙΑΟΥ/ΤΑΛΙΔΟΥ – ΨΑΡΙΑΣ/ΚΙΟΥΡΚΑ (MIXED DOUBLES) 6-1/6-2
ΤΑΛΙΔΗΣ -ΣΙΑΝΤΣΗΣ – (MEN SINGLES)7-5/6-2
ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ. –  (MEN SINGLES) 7-5/6-2
ΨΗΜΑΣ Δ./ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ/ΝΑΣΙΟΥΛΑΣ (MEN DOUBLES). W.O.
ΕΛΙΑΟΥ/ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ/ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ (MEN DOUBLES) 5-7/6-3 10-3
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ – (MEN SINGLES) 6-4/4-6 10-7

Παρασκευή 7 Σεπτεμβρίου

ΤΣΑΔΗΛΑΣ – ΠΛΑΚΙΑΣ (MEN SINGLES) 7-5 / 6-0
ΜΑΛΕΑΣ-ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ  (ROOKIES) 6-3 / 6-3
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΤΣΑΠΑΛΙΑΝΗ – ΕΛΙΑΟΥ/ΤΑΛΙΔΟΥ 4-6 / 6-1 /10-6
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (MEN SINGLES) 6-2/7-5
ΨΗΜΑΣ Ζ/ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΨΗΜΑΣ Δ./ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ 6-7(3)/6-4/6-4

Σάββατο 8 Σεπτεμβρίου
ΛΕΤΣΙΟΣ-ΛΑΒΑΣΙΔΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ROOKIES) 6-2/6-1
ΤΖΗΓΚΑΣ/ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-ΕΛΙΑΟΥ/ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ 3-6/6-3/10-2
ΤΖΗΓΚΑΣ-ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ 6-2/6-3
ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ-ΤΑΛΙΔΟΥ 2-6/6-3/10-6
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ MASTERS) 6-2/2-6/7-6
ΤΑΛΙΔΗΣ-ΤΣΑΔΗΛΑΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ MEN SINGLES) 6-1/6-3
ΚΑΛΑΦΑΤΗ/ΖΙΩΡΔΑ-ΚΟΥΤΣΙΑΝΟΥΔΗ/ΠΑΥΛΟΥ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ) 6-0/6-2
ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ) 7-5/6-2
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΤΖΗΓΚΑΣ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ MASTERS) 6-4/6-4
ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ – ΚΙΟΥΡΚΑ 6-4/6-2
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ/ΠΑΥΛΟΥ-ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ) 7-6/4-6/6-4

 

Αποτελέσματα Τελικών

Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου

ΠΑΥΛΟΥ – ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ (WOMENS SINGLES) 6-3/6-4

ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ – ΤΑΛΙΔΗΣ (MENS SINGLES) 6-4/6-4

ΖΙΩΡΔΑ/ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΤΑΛΙΔΟΥ/ΜΠΑΜΠΙΤΣΟΒΑ 6-1/6-0

ΛΕΤΣΙΟΣ – ΜΑΛΕΑΣ (ROOKIES) 2-6/6-1/6-2

ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ/ΠΑΥΛΟΥ – ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΤΣΑΠΑΛΙΑΝΗ 3-6/7-5/10-8

ΤΖΗΓΚΑΣ/ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ – ΨΗΜΑΣ/ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ 6-4/7-6

Ο Τελικός MASTERS ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ  θα προγραμματιστεί για άλλη Ημερομηνία