Το Σαββατοκύριακο 25-26 Ιουνίου 2016 πραγματοποιήθηκε το 13ο τουρνουά επιτραπέζιας αντισφαίρισης όπου συνδιοργάνωσαν ο ΟΑΠΝ του Δήμου Κοζάνης και ο Σ.Ε.Α. ΚΟΖΑΝΗΣ. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία και συμμετείχαν αθλητές και φίλοι του αθλήματος από την Καστοριά, την Φλώρινα, τα Ιωάννινα και φυσικά από την Κοζάνη. Διεξήχθησαν πέντε ηλικιακές κατηγορίες με κυριότερο χαρακτηριστικό το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο.

Η ομάδα του Α.Σ.Μ. Καστοριάς ¨Ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ¨ όπως ήταν φυσικό έδωσε το παρόν για 4η συνεχόμενη χρονιά με την συμμετοχή τριών αθλητών στην κατηγορία του δημοτικού: Μοσχάκης Νικόλαος, Μοσχάκης Δημήτριος και Φωτιάδης Παναγιώτης. Οι Καστοριανοί αθλητές παρουσίασαν καλό αγωνιστικό πρόσωπο, φάνηκαν ανταγωνιστική και κέρδισαν τις εντυπώσεις, αυτό αποδεικνύετε και από τα δυο μετάλλια που πήραν οι δυο από τους τρεις καστοριανούς αθλητές.

Πιο συγκεκριμένα ο Μοσχάκης Νικόλαος έφτασε μέχρι τον τελικό όπου αντιμετώπισε τον Ιορδανίδη Ιάσονα από την ομάδα της Κοζάνης, ο καστοριανός αθλητής έχασε στον τελικό με σκορ 3-0 στα σετ και έτσι κατέκτησε την 2η θέση. Ο Μοσχάκης Δημήτριος κατέκτησε την 3η θέση αντίστοιχα. Όσον αφορά τον Φωτιάδη Παναγιώτη παρότι συμμετείχε για πρώτη φορά σε αγώνες, είχε πολύ καλές παρουσίες και κατάφερε να κάνει και την πρώτη του νίκη.

You May Also Like

Συστάσεις από την Υγειονομική Επιστημονική Επιτροπή της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού

Ο Α. Γ. Σ. Κ. “ΚΑΣΤΟΡΙΑ” ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Δημήτρη Ιωαννίδη, για την χειμερινή περίοδο 2017-2018

Ο  Α. Γ. Σ. Κ. “ΚΑΣΤΟΡΙΑ” ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με…

Έναρξη προπονήσεων του Α.Σ. Καστοριάς

Super League – Όλες οι μέχρι στιγμής μεταγραφές

Table of Contents Hide ΑΕΚΑστέρας ΤρίποληςΑτρόμητοςΒέροιαΗρακλήςΑΕΛ ΚαλλονήςΚέρκυραΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΠανθρακικόςΠανιώνιοςΠΑΟΚΠΑΣ ΓιάννιναΠλατανιάςSkoda Ξάνθη Ολοκληρώνεται ο πρώτος…

ΑΣ Καστοριάς: Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου στις 10:00 γνωριμία με το άθλημα του μπάσκετ

ΑΣ Καστοριάς: Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου στις 10:00 γνωριμία με το άθλημα του…

Η Ευαγγελία Αναστασιάδου προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού!

Θα πάρει μέρος στην κωπηλασία, στη δίκωπο με την Χριστίνα Μπούρμπου.(βίντεο)

Πρωτάθλημα Παλαιμάχων Δυτικής Μακεδονίας: Επιθετικές διαθέσεις είχε η Καστοριά στην πρεμιέρα

Δεν θα μπορούσε να ελπίζει σε καλύτερο ξεκίνημα για τη σεζόν η…

Με αμείωτο το ενδιαφέρον συνεχίζεται το Τουρνουά Τένις PROTEAS OPEN (αποτελέσματα-πρόγραμμα)

Με αμείωτο το  ενδιαφέρον συνεχίζεται το Τουρνουά Τένις PROTEAS OPEN (αποτελέσματα-πρόγραμμα)