Στην 5η θέση του μεγάλου τελικού της τετρακώπου άνευ πηδαλιούχου στο Ευρωπαικό πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών στο Βρανδεμβούργο της Γερμανίας τερμάτισε το ελληνικό πλήρωμα με τους Γιάννη Χρήστου-Γιώργο Τζιάλλα-Γιάννη Τσίλη και Διονύση Αγγελόπουλο.

Η ελληνική βάρκα τερμάτισε σε 6:27.22 ενώ την πρώτη θέση κατέκτησε η Μεγάλη Βρετανία με χρόνο 6:18.93, δεύτερη ήταν η Λευκορωσία με 6:20.91 , τρίτη η Γαλλία με 6:21.55 και τέταρτη η Ρωσία με 6.21.81 ενώ στην 6η θέση ήταν η Δανία με χρόνο 6:31.90

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Τέλος στο πρόβλημα μοριοδότησης των διακριθέντων αθλητών για την εισαγωγή τους στα Α.Ε.Ι

Τέλος στο πρόβλημα μοριοδότησης των διακριθέντων αθλητών για την εισαγωγή τους στα…

Φιλικός αγώνας των Παλαιμάχων Αστραπής Μεσοποταμίας με τους Βετεράνους Μεσογείου Κύπρου

Η ομάδα των Παλαιμάχων Αστραπής Μεσοποταμίας για να τιμήσει τρεις ποδοσφαιριστές που πλέον…

Πινγκ-Πονγκ: Δυο μετάλλια για τις αθλήτριες του Κένταυρου Καστοριάς στο τουρνουά Κοζάνης

Σε μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα, έκοψε τη βασιλόπιτα του ο Όμιλος Αντισφαίριση Καστοριάς ΚΕΛΕΤΡΟΝ

Η αίθουσα του Νautical hall ήταν ασφυκτικά γεμάτη από αθλητές ,γονείς και φίλους του αθλήματος .(φωτογραφίες)