Τα Καστοριανά κουπιά επιστρέφουν για τα καλά από ότι φαίνεται, μετά και από τις εξαιρετικές εμφανίσεις και την κατάκτηση 12 μεταλλίων συνολικά και από τους δύο Ναυτικούς μας Ομίλους στο 82ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας.

Ο Ναυτικός Όμιλος Καστοριάς κατέκτησε 1 χρυσό, 4 αργυρά και 2 χάλκινα μετάλλια, ενώ ο Ναυτικός Όμιλος Μαυροχωρίου κατέκτησε 1 αργυρό και 4 χάλκινα μετάλλια.

Με τα 7 συνολικά μετάλλια που κατέκτησε ο Ναυτικός Όμιλος Καστοριάς κατέλαβε την 5η θέση στον πίνακα των μεταλλίων, ενώ ο Ναυτικός όμιλος Μαυροχωρίου ‘’ Οι Αργοναύτες ‘’ με τα 5 μετάλλια που κατέκτησαν κατέλαβαν την 15η θέση.

Ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης για πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια αναδείχθηκε πολυνίκης της Α΄ Φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος (82ο φέτος) Κωπηλασίας που ολοκληρώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής 8/5 στο Σχοινιά.

Ο ΝΟΘ συγκέντρωσε 20 μετάλλια εκ των οποίων 10 χρυσά, 5 ασημένια και 5 χάλκινα έναντι 19 του ΝΟ Ιωαννίνων (8 χρυσά 6 ασημένια και 5 χάλκινα). Τρίτος πολυνίκης ήταν ο ΟΕΑ&ΝΑ Βόλου με 13 μετάλλια (6-5-2).

Και φέτος οι μάχες στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά ήταν πολλές και κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων θεατών που βρέθηκαν στην Ολυμπιακή εγκατάσταση το τριήμερο.

Ξεχώρισαν βέβαια οι τελικοί των οκτακώπων ανδρών και γυναικών οι οποίοι και έκλεισαν τους αγώνες όπου στους πρώτους επικράτησε ο ΝΟ Ιωαννίνων ενώ στις γυναίκες νικητής ήταν ο ΝΟΘ.

Η Β΄ Φάση του 82ου Πανελληνίου πρωταθλήματος για τις κατηγορίες Παίδων-Κορασίδων και ΑΜΕΑ θα διεξαχθεί στα Ιωάννινα στις 23 και 24 Ιουλίου.

Συγχαρητήρια του ΝΟΚ προς τους αθλητές για τις επιτυχίες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ο Πρόεδρος και τα Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ, απευθύνουν τα θερμά συγχαρητήρια τους στους αθλητές για την εξαιρετική συμμετοχή τους στο 82ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κωπηλασίας και τους εύχεται ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλον.

Θέλουμε να πιστεύουμε πως η πορεία για τον ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και τον αθλητισμό του θα είναι συνεχής και ανοδική. Ευελπιστούμε και ευχόμαστε, να ανταμειφθούν οι κόποι των αθλητών μας, ενώ είμαστε βέβαιοι ότι οι διακρίσεις δεν σταματούν εδώ.

Ένα μεγάλο μπράβο και στους προπονητές μας Χριστίνα Γιαζιτζίδου και Νίκο Μιχαηλίδη που με πολύ δουλειά έχτισαν μια σπουδαία ομάδα και εκτός από την κωπηλασία διδάσκουν ήθος και αρχές!!

ΕΠΣ Καστοριάς: Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Ανακοινώθηκαν οι νέοι Πίνακες, ο νέος Κανονισμός και οι ημερομηνίες Σεμιναρίων Διαιτησίας. Ποιος θα σφυρίζει από την ΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ στη Super League;

Ανακοινώθηκαν οι νέοι Πίνακες, ο νέος Κανονισμός και οι ημερομηνίες Σεμιναρίων Διαιτησίας.…

Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου ΟΠΑΠ 2016 : Α.Σ.Α.με.Α «Λιμναίοι» Τρία χρυσά μετάλλια και ένα αργυρό

Το τελευταίο ουσιαστικό αγωνιστικό τεστ πριν από τους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο…