Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες της Α.Π. Καστοριάς το απόγευμα του Σαββάτου ( 10/10 ) στο κλειστό γυμναστήριο Καστοριάς από την αντίστοιχη του Γ.Σ. Κοζάνης.

Οι αθλήτριες μας αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 σετ, δεν κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα και με ένα κακό 3ο σετ έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα της Κοζάνης να μειώσει σε 2-1 και να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Μετά από ένα συγκλονιστικό 4ο σετ ο αγώνας έγινε 2-2 και στο tie break χάθηκε η ψυχραιμία με αποτέλεσμα να χαθεί ο αγώνας.

Αποτέλεσμα αγώνα 2-3 (25-18,25-11,14-25,23-25,11-15)

Καστοριά:(Φωτόπουλος): ΗΡΓΗ Κ., ΗΡΓΗ Φ., ΒΛΑΧΑΒΑ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΜΟΥΣΟΥΛΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΕΚΚΟΥ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΖΟΥΝΗ, ΜΕΛΛΙΟΥ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ

Πηγή: volleykastorias.blogspot.gr