Το Σαββατοκύριακο 21-22/11/2015 πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής ανδρών επιτραπέζιας αντισφαίρισης του ομίλου της Δυτικής Μακεδονίας – Ηπείρου. Με αυτούς τους αγώνες ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος και ξεκίνησε ο δεύτερος.

Η ομάδα του Κένταυρου Καστοριάς είχε το Σάββατο δυο εντός έδρας αγώνες, αρχικά αντιμετώπισε την ομάδα του ΟΕΑ Φλώρινας όπου η καστοριανή ομάδα κέρδισε τον αγώνα με σκορ 4-1 στις νίκες, έπειτα την ίδια ημέρα αντιμετώπισε την μέχρι τότε αήττητη και πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος των ΣΑΡΙΣΩΝ Φλώρινας. Ο συγκεκριμένος αγώνας είχε διάρκεια περίπου τρεις ώρες και ήταν διαφήμιση για το άθλημα καθώς και οι δυο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα. Οι καστοριανοί αθλητές έχοντας σωστές επιλογές στα κρίσιμα σημεία των σετ κατάφεραν να κερδίσουν εν τέλει την ομάδα των ΣΑΡΙΣΩΝ Φλώρινας με σκορ 4-3 στις νίκες. Η ομάδα των Σαρισών Φλώρινας παρά την ήττα εξακολουθεί να είναι πρώτη στην βαθμολογία του πρωταθλήματος και να είναι το φαβορί για την κατάκτηση του.

Την Κυριακή η ομάδα του Κένταυρου Καστοριάς ταξίδεψε στα Γιάννενα για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα, σε έναν αγώνα πολύ κρίσιμο καθώς και οι δυο ομάδες έχουν τον ίδιο στόχο στο πρωτάθλημα. Οι καστοριανοί αθλητές εμφανώς κουρασμένοι από τους αγώνες της προηγούμενης ημέρας έχασαν τον αγώνα με σκορ 4-1, ωστόσο τα περισσότερα σετ κρίθηκαν οριακά στις λεπτομέρειες.

Συνθέσεις των ομάδων:

Α.Σ.Μ. Καστοριάς “Ο Κένταυρος”: Γκιμουρτζίνας Α, Γκιμουρτζίνας Τ, Γκιμουρτζίνας Ι, Βαενάς Χ.

Ο.Ε.Α. Φλώρινας: Σκλιάς Α, Αραβιάδής Ρ, Πετσούκης Κ.

ΣΑΡΙΣΕΣ Φλώρινας: Αραβιάδης Ο, Λυγούρας Σ, Predoaica L.

Φ.Ε.Α. Ιωαννίνων: Ακρίβης Γ, Θώμα Α, Βραζιτούλης Α.

Λαμπαδηδρομία για την 12η Μαθητιάδα

Έφτασε  το  πρωί της Τρίτης ( 29/3 )  από την γειτονική Φλώρινα…

Η θρυλική ομάδα του Παναργειακού στους “Ορίζοντες” (VIDEO)

Table of Contents Hide Δείτε ολόκληρη τη βιντεοσκοπημένη συνέντευξη Τα ποδοσφαιρικά  ταλέντα…

Γράφει ιστορία ως πρώτη γυναίκα λαμπαδηδρόμος η Κορακάκη!

Η Δραμινή Ολυμπιονίκης της σκοποβολής γίνεται η πρώτη γυναίκα που θα μεταφέρει το Φως στην τελετή για τους Αγώνες «Τόκιο 2020».

Την Κυριακή 21 Ιουνίου η Τακτική Γενική συνέλευση του Α.Σ. Καστοριάς

Φιλικοί αγώνες τμημάτων υποδομής ΗΡΑΚΛΗΣ Θεσσαλονίκης – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Χρυσή η Στέλλα Νάτσιουλα του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κωπηλασίας

Χρυσή η Στέλλα Νάτσιουλα του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κωπηλασίας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VS Α.Ο. ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 82-68

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΡΟΣΙΣ VS Α.Ο. ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 82-68

Στην ομάδα του Παναργειακού θα συνεχίσουν να αγωνίζονται και φέτος ο τερματοφύλακας Κοσμίδης Γρηγόρης και ο αμυντικός Δινάδης Λάζαρος

Στην ομάδα του Παναργειακού θα συνεχίσουν να αγωνίζονται και φέτος ο τερματοφύλακας…