Με το “αριστερό” ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι γυναίκες της Ακαδημίας Πετοσφαίρισης Καστοριάς. Η ομάδα γνώρισε την ήττα στην Κοζάνη στον πρώτο αγώνα πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής του ομίλου της Κεντροδυτικής Μακεδονίας.

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Κοζάνης, παρουσία μάλιστα αρκετού κόσμου, η ομάδα της Α.Π. Καστοριάς ηττήθηκε με 3-2 σετ. Το αποτέλεσμα βέβαια κρίθηκε στις λεπτομέρειες και κόντρα σε μία όχι και τόσο καλή διαιτησία, αφού σε κάποιες κρίσιμες φάσεις του αγώνα τα λανθασμένα σφυρίγματα ίσως και να διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα αυτό.

Κέρδος βέβαια για την ομάδα της Καστοριάς που έδειξε χαρακτήρα μέσα σε μία πολύ δύσκολη έδρα, ο ένας βαθμός, αλλά και η παρουσία, για πρώτη φορά στην γυναικεία ομάδα, νεαρών αθλητριών δίνοντας υπόσχεση για πολλά πράγματα στο μέλλον. Πιο αναλυτικά:

Γ.Σ. Κοζάνης – Α.Π. Καστοριάς 3-2 ( 25-10, 24-26, 25-21, 23-25, 15-10)

Α.Π. Καστοριάς (Γεωργιάδης) ΤΖΗΛΛΑ Ε., ΜΙΧΟΥ, ΖΟΥΝΗ, ΒΑΕΝΑ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΣΤΑΜΟΥΛΗ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΖΗΔΡΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ Β., ΒΛΑΧΑΒΑ, ΑΡΓΥΡΙΟΥ

Πηγή: volleykastorias.blogspot.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Με μισή ντουζίνα γκολ φιλοδώρησε η Καστοριά, την Ομόνοια Βογατσικού, την οποία νίκησε με σκορ 6-0

Με μισή ντουζίνα γκολ φιλοδώρησε η Καστοριά, την Ομόνοια Βογατσικού, την οποία…

Το «Ευχαριστώ» της ομάδας Δ. Μακεδονίας που συμμετείχε στο Run Greece 2019, προς τον τοπικό ΣΕΓΑΣ και τους Α. Ράπτη και Β. Παμπουκίδη

Το «Ευχαριστώ» της ομάδας Δ. Μακεδονίας που συμμετείχε στο Run Greece 2019,…

Ο «αιώνιος έφηβος» Νίκος Λαζαρίδης συνεχίζει με τον Ατρόμητο

Οι αξίες ακόμη και στο ποδόσφαιρο είναι διαχρονικές!. Σαν τον Νίκο Λαζαρίδη!…

Συγχαρητήρια ανακοίνωση του Δ.Σ. και του προέδρου του Α.Σ. Καστοριάς

Αγωνιστική δραστηριότητα τμημάτων του Α. Σ. Καστοριάς_άροσις για το Σαββατοκύριακο 19 & 20 Νοεμβρίου 2022

Μεγάλη αγωνιστική δραστηριότητα για τα τμήματα του Α.Σ. Καστοριάς_άροσις, γι αυτό το…

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Πινγκ-Πονγκ: Συμμετοχή του Κένταυρου Καστοριάς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Χ.Α.Ν.Θ.