Έπεσε η αυλαία του Proteas Open, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους! Με 6 συναρπαστικούς Τελικούς, σε αντίστοιχες Κατηγορίες, ολοκληρώθηκε μία μεγάλη και σπουδαία διοργάνωση, σταθμός στα τενιστικά δρώμενα της περιοχής!

Αποτελέσματα Αγώνων:   
Πέμπτη 24 Αυγούστου
ΜΥΛΩΝΑΣ/ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ/ΤΟΥΦΑΣ 7-5/6-3

Παρασκευή 25 Αυγούστου
ΤΑΜΟΥΤΣΕΛΗΣ – ΓΑΠΚΙΑΔΗΣ (40+)  6-3/6-3
ΠΑΥΛΙΔΗΣ – ΤΟΥΦΑΣ (40+)  3-6/6-3/ 10-5
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (ROOKIES)  6-3/6-3
ΜΠΟΥΣΙΟΣΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ (30+)  6-0/6-3
ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ – ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ (ROOKIES)  6-2/6-2
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΝΑΚΑΣ (30+)  6-2/1-6/ 10-6
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ (30+)  6-2/6-4

Σάββατο 26 Αυγούστου
ΡΟΜΠΗΣ-ΤΟΥΦΑΣ (ROOKIES)  1-6/7-6/10-8
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ – ΤΣΙΡΙΚΑ  3-6/6-3//10-8
ΚΟΥΚΙΔΟΥ – ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ  1-6/7-6/10-8
ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ – ΤΖΑΛΛΑ   6-3/6-1
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ (30+)  6-4/6-1
ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ – ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΙΝΑ  6-2/6-3
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ – ΡΟΜΠΗΣ  (15-30)  4-6/7-5/11-9
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ – ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ (30+)  6-1/6-0
ΤΣΑΔΗΛΑΣ – ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ (40+)  6-2/7-5

Κυριακή 27 Αυγούστου
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΖΥΓΟΥΡΗΣ (ROOKIES)  6-2/6-4
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΛΕΤΣΙΟΣ (40+)  6-0/6-0
ΜΗΤΤΑ ΤΖΕΝΗ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΘΗ  6-3/6-3
ΨΗΜΑΣ Δ. – ΜΠΟΥΣΙΟΣ (30+)  6-0/6-1
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΓΚΑΤΖΗΜΑΣ (40+)  6-1/6-2
ΜΥΛΩΝΑΣ – ΠΛΑΚΙΑΣ (40+)  6-4/6-1
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ/ΠΑΥΛΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ/ΧΑΡΑΆΜΠΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-7/6-2/10-5
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΥΚΙΔΟΥ – ΠΛΑΚΙΑΣ/ΜΠΑΝΤΗ (Mixed Doubles)  1-6/6-4/10-3

Δευτέρα 28 Αυγούστου
ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ – ΝΑΤΣΗΣ (40+)  6-3/6-2
ΜΥΛΩΝΑΣ – ΤΑΜΟΥΤΣΕΛΗΣ (40+)  6-3/6-3
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΠΑΥΛΙΔΗΣ (40+)  7-6/6-3
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΓΑΠΚΙΑΔΗΣ (30+)  6-0/6-7/10-8
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΝΑΚΑΣ (40+)  6-0/6-1
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ – ΡΟΜΠΗΣ (ROOKIES)  6-7/6-3/10-7
ΜΑΛΕΑΣ – ΜΠΙΛΙΑΛΗΣ (ROOKIES)  6-3/6-1
ΖΙΩΡΔΑ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  6-0/6-1
ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (15-30)  6-4/6-4

Τρίτη 29 Αυγούστου
ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (15-30)  6-4/3-1 (Διακοπή λόγω βροχής)

Τετάρτη 30 Αυγούστου
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ – ΤΣΙΠΟΣ/ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  6-2/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (30+)  6-4/2-6/11-9
ΖΙΑΝΟΣ – ΤΣΙΠΟΣ  (ROOKIES)  6-0/6-1
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΜΠΑΝΤΗ ΣΤΕΛΛΑ  6-0/6-0
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΠΛΑΚΙΑΣ (30+)  6-1/6-1
ΨΗΜΑΣ/ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΥΚΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-0/6-0
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ – ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ (15-30)  6-0/6-4
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΖΙΩΡΔΑ – ΤΣΙΠΟΣ/ΤΑΛΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-0/6-1
ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ./ΦΩΤΙΑΔΗΣ 6-4/3-6/10-7

Πέμπτη 31 Αυγούστου
ΨΗΜΑΣ Ζ. – ΜΠΟΥΣΙΟΣ  (40+)  6-2/7-5
ΕΛΙΑΟΥ – ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ  (15-30)  6-2/6-2
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ (40+)  6-2/7-5

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΜΗΤΤΑ ΤΖΕΝΗ  6-0/6-1
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (30+)  2-6/7-6/10-8
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΖΙΑΝΟΣ (ROOKIES)  6-4/6-4

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ (30+)  6-2/7-5
ΛΕΤΣΙΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ROOKIES)  5-7/6-2/14-12
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  6-1/6-4
ΜΠΟΥΣΙΟΣ/ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ/ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ  6-4/7-6
ΖΙΑΝΟΣ – ΜΑΛΕΑΣ (15-30)  6-3/6-2
ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΜΗΤΤΑ – ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ/ΖΑΜΠΡΑ (MIXED DOUBLES)  6-4/4-6/10-8

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου
ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΖΑΜΠΡΑ ΣΟΦΙΑ  6-3/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ.  (30+)  7-5/6-3
ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ – ΛΕΤΣΙΟΣ (ROOKIES)  7-6/1-6/10-4

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ-ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ 6-3/6-0
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ-ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 2-6/6-4/10-7
ΨΗΜΑΣ Δ. – ΦΩΤΙΑΔΗΣ (30+)  6-4/6-1
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (30+)  6-1/6-3
ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ – ΚΟΥΚΙΔΟΥ ΞΑΝΘΙΠΠΗ  6-3/6-2

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΨΗΜΑΣ Ζ. (40+) 6-4/6-1
ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (15-30) 6-3/6-3
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ (40+) 6-3/6-4
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ (30+) 6-2/6-1
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΑΛΕΑΣ (ROOKIES) 6-2/6-3

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)

ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ  ROOKIES  6-3/6-4
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 6-2/6-0
ΖΙΩΡΔΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ – ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 7-6/6-4
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΦΩΤΙΑΔΗΣ (40+)  6-4/7-6
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ.-ΕΛΙΑΟΥ (15-30)  6-2/6-2
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ZΙΩΡΔΑ-ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΜΗΤΤΑ Mixed DOUBLES 6-1/6-0

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ (30+) 1-6/6-1/7-6(5)
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ/ΠΑΥΛΟΥ (Mixed Doubles) 6-4/6-0  
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ  (ROOKIES) 6-2/7-5
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ – ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ (15-30)  6-2/6-4       

Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΨΗΜΑΣ Δ. (30+)  6-3/6-0
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ. (40+)  7-6/6-2     
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ/ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ 6-4/6-4

Αποτελέσματα Τελικών:

ΜΕΝ 15-30
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3-6/7-6/7-6

MIXED DOUBLES
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΖΙΩΡΔΑ 6-2/6-7/6-3

MEN ROOKIES
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 6-1/6-3

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΖΙΩΡΔΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ – ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ 6-3/6-3

ΜΕΝ 30+
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 6-2/5-2 ret.

MEN DOUBLES
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ 6-1/1-6/7-6(5)

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.