Την ήττα γνώρισε η ομάδα της Καστοριάς μέσα στην έδρα του Αρχέλαου Κατερίνης με σκορ 3-1 σετ. Η ομάδα της Κατερίνης ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα, πράγμα που επέτρεψαν και οι αθλήτριές μας, που στα δυο πρώτα σετ παρουσιάστηκαν χωρίς αγωνιστικότητα και αυτοσυγκέντρωση.

Στη συνέχεια τα πράγματα άλλαξαν, η ομάδα αφυπνίστηκε και έδειξε τον πραγματικό της εαυτό, απέναντι σε μια ομάδα που είναι από τα φαβορί για άνοδο στην Α2. Το τρίτο σετ μετά από μεγάλη προσπάθεια και ωραίο θέαμα κατέληξε στην Α.Π. Καστοριάς με σκορ 25-27.

Ανάλογη εικόνα και στο τέταρτο σετ, με φάσεις διαρκείας και πάθος για τη νίκη και από τις δύο πλευρές, με την κατάληξη όμως να είναι διαφορετική και τον Αρχέλαο να κερδίζει το σετ και τον αγώνα.

Τα σετ 3-1 (25-15, 25-13, 25-27, 25-21)

Α.Π. Καστοριάς : (Γεωργιάδης) Μίχου, Τζήλλα, Βαενά, Ζήδρου, Αργυρίου, Κετσεμενίδου, Ήργη, Καλαφατίδου, Βλαχάβα.​

ΤΑ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ενδιαφέροντα παιχνίδια είχε η 3η αγωνιστική, με το ΓΣ Κοζάνης να επικρατεί του Πιερικού, το Μ. Αλέξανδρο Γιαννιτσών να καταβάλει την αντίσταση της Νίκης και το Μίλωνα να κάνει τεράστια νίκη στη Νάουσα, στην προσπάθεια για τη σωτηρία.

Αναλυτικά:
Ζαφειράκης Νάουσας –  Μίλωνας Γιαννιτσών           2-3 (22-25, 20-25, 26-24, 25-23, 13-15).
Αρχέλαος – ΑΠ Καστοριάς                                         3-1 (25-15, 25-13, 25-27, 25-21).
Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών – Νίκη Αιγινίου        3-1 (28-26, 25-15, 22-25, 25-15).
ΓΣ Κοζάνης – Πιερικός                                               3-1 (22-25, 25-20, 25-20, 25-17).

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3 ΑΓΩΝΕΣ, βαθμοί, νίκες – ήττες, σετ υπέρ – σετ κατά)

14.00: ΓΣ Κοζάνης – Ζαφειράκης Νάουσας.
18.00: ΑΠ Καστοριάς –  Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών.
16.00: Πιερικός – Νίκη Αιγινίου.

Πηγή: volleykastorias.blogspot.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

‘’ Έσπασε το ρόδι ‘’ εκτός έδρας ο ΑΣ Καστοριάς

Έσπασε το ρόδι μακριά από το γήπεδο της η Καστοριά. Έπειτα από…

9η Πανελλήνια Συνάντηση Ανάπτυξης 2016 στο Μαυροχώρι Καστοριάς

Δεύτερη συνεχόμενη χρονιά ο Ναυτικός Ομίλου Μαυροχωρίου αναλαμβάνει την διοργάνωση της Πανελλήνιας…

Κυπελλούχος Ελλάδας η ΑΕΚ!

Το 15ο Κύπελλο της ιστορίας της πανηγυρίζει η ΑΕΚ. Η Ένωση νίκησε…

Ανακοίνωση του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς για τη Χριστίνα Γιαζιτζίδου

Το Δ.Σ του Ναυτικού Ομίλου Καστοριάς θέλει να ευχαριστήσει την Χριστίνα Γιαζιτζίδου…

Μουντομπάσκετ 2019: Με νέα 12άδα η εθνική κόντρα στο Ισραήλ

Μετά τη νίκη στην πρεμιέρα με τη Μεγάλη Βρετανία, η εθνική ομάδα…

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων Εφήβων και Κορασίδων του Α.Σ Καστοριάς (13-14/1/2018)

Αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων Εφήβων και Κορασίδων  του Α.Σ Καστοριάς (13-14/1/2018)