Πρεμιέρα με δύο  μεγάλα ντέρμπι έβγαλε το απόγευμα της Δευτέρας ( 29 /8 )  η κληρωτίδα του νέου Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Καστοριάς 2016-2017.

Συγκεκριμένα, στην πρεμιέρα του μαραθωνίου ο νταμπλούχος Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  θα υποδεχθεί τον συμπολίτη Α.Ο. Κάστωρ  στο ΔΑΚ Καστοριάς, ενώ η Αστραπή Μεσοποταμίας θα φιλοξενήσει τον Παναργειακό στην έδρα της.

Το φετινό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Καστοριάς αναμένεται να είναι από τα πιο δυνατά και συναρπαστικά πρωταθλήματα των τελευταίων ετών με όλες τις ομάδες να έχουν ενισχυθεί σημαντικά για να ανταπεξέλθουν στην δυσκολία του πρωταθλήματος.

Υπενθυμίζουμε ότι το νέο πρωτάθλημα θα αρχίσει  το Σάββατο 17  Σεπτεμβρίου.

Η διαδικασία της κλήρωσης πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΣ Καστοριάς, ενώ παράλληλα πραγματοποιήθηκε και η κλήρωση του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Καστοριάς με την συμμετοχή 9 ομάδων. Το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας θα ξεκινήσει στις 2 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ Κατηγορίας:

ΕΠΣ   – 1η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 2 ΚΡΟΝΟΣ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΕΠΣ   – 2η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
2 ΚΡΟΝΟΣ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
ΕΠΣ   – 3η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 2 ΚΡΟΝΟΣ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΕΠΣ   – 4η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
2 ΚΡΟΝΟΣ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
ΕΠΣ   – 5η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 2 ΚΡΟΝΟΣ
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΕΠΣ   – 6η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
2 ΚΡΟΝΟΣ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΕΠΣ   – 7η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 2 ΚΡΟΝΟΣ
ΕΠΣ   – 8η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 2 ΚΡΟΝΟΣ
ΕΠΣ   – 9η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
2 ΚΡΟΝΟΣ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΕΠΣ   – 10η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2 ΚΡΟΝΟΣ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
ΕΠΣ   – 11η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
2 ΚΡΟΝΟΣ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
ΕΠΣ   – 12η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ 1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ
12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ 2 ΚΡΟΝΟΣ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ 3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ
7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΕΠΣ   – 13η   αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΓΑΤΣΙΚΟΥ 14 ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
2 ΚΡΟΝΟΣ 13 ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
3 ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ 12 ΑΓΣΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
4 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ 11 ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ
5 ΑΣ ΝΤΑΗΛΑΚΗ 10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ
6 ΜΕΓ. ΑΛΕΞ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 9 ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
8 ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ 7 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

 

 

Οι αγώνες της 1ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας είναι:

1η Αγωνιστική 2-10-2016

ΠΑΣ ΚΟΡΕΣΤΕΙΩΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΑΣ
ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ – ΝΕΣΤΩΡ ΝΕΣΤΟΡΙΟΥ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟΥ – ΑΚ. ΠΟΔ. «ΡΟΣΟΝΕΡΙ»
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ  Ρ Ε Π Ο

 

 

Απάντηση

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.