ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL LEAGUE 2 2023-24

Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ _Άροσις–ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ 71-55

Πρεμιέρα είχαμε χθες (22/10) για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής National League 2.

Ο Α.Σ. Καστοριάς υποδέχτηκε φιλόξενο και κατάμεστο γήπεδο της Μεσοποταμίας, τον νεοφώτιστο στην κατηγορία, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη και μαζί, τον παλιό γνώριμο αθλητή Θοδωρή Τεπετίδη, τον οποίο και τίμησε, πριν την έναρξη του αγώνα.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κερδίζοντας το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 23-15. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, με τη διαφορά να μεγαλώνει στο ημίχρονο 39-25.

Στο β΄ ημίχρονο είχαμε την αντίδραση των φιλοξενούμενων, που μείωσαν αλλά δεν κατάφεραν να κερδίσουν το παιχνίδι. Έτσι ήρθε δίκαια η νίκη 71-55.

Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες μας, που με την απόδοσή τους ενθουσίασαν τον κόσμο που ήρθε να στηρίξει την προσπάθειά τους, σε μια δύσκολη χρονιά και οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα , οι αθλητές οι προπονητές και η διοίκηση, είχαν την ευκαιρία να βρεθούν μαζί και να απολαύσουν ένα ωραίο δείπνο στο «Κτήμα Κελάρι».

Δεκάλεπτα: 23-15, 39-25, 55-43 και 71-55

Α.Σ. Καστοριάς – άροσις(Καραταγλίδης): Μπέγος Ρ. 16(3), Τερσενίδης Χρ.17(3), Δατσιάδης Δ. 7, Χότζα Ερ. 13, Παγανάς Γ.6,  Κορομπίλιας Γ. 4, Παντελίδης Αγ. 5, Δημητρόπουλος Ιωαν. 2, Στεφανής Γ. 1, Ντόντης Π., Μποζίνης Δ. και Μονοβασίλης Αλ.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Α΄Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Α΄ 34-92

Για το Παιδικό πρωτάθλημα η ομάδα μας πέτυχε τη 2η συνεχόμενη νίκη στην Κοζάνη, επικρατώντας του Εθνικού με σκορ 34-92.

Α.Σ. Καστοριάς Α΄ (Καραταγλίδης): Αντωνιάδης Αν., Κωνσταντίνου Ηλ., Κωνσταντίνου Γ., Εφραιμίδης Μ., Καραβατάκης Κ., Στεφάνου Β., Γκόσδας Δ., Σιμώτας Ορ., Μαυροδήμος Αγγ., Καλαϊτζίδης Αν., Τσάκας Χ., και Ζήλας Δ..

You May Also Like

Καιρό είχαμε να δούμε τόσο κόσμο στην πόλη μας. Μπράβο στον Δήμο Καστοριάς.

Καιρό είχαμε να δούμε τόσο κόσμο στην πόλη μας. Μπράβο στον Δήμο…

Ολυμπία Τελιγιορίδου: Οριστική κατάργηση των δύο διετών τμημάτων στην Καστοριά από την ΝΔ

Ολυμπία Τελιγιορίδου: Οριστική κατάργηση των δύο διετών τμημάτων στην Καστοριά από…

Η συσκότιση του ήλιου και της σελήνης κατά την ημέρα τής Σταύρωσης του Χριστού και μία συμβολική έκφρασή της/ Γράφει ο Γιώργος Τ. Αλεξίου

Η συσκότιση του ήλιου και της σελήνης κατά την ημέρα τής…

Ολοκληρώθηκε με τον τελικό το “Double Trouble” του ΠΡΩΤΕΑ

Με έναν συναρπαστικό τελικό ολοκληρώθηκε ένα ακόμη πρωτοποριακό Τουρνουά Τένις, στις όμορφες…

Π.Ε. Καστοριάς: Εμβολιασμός Βοοειδών για την Οζώδη Δερματίτιδα και σήμανση

Μικρό και Τρανό – Βαλτο επισκέφτηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Κοζάνης Γρηγόρης Τσιούμαρης