Έπεσε η αυλαία του Proteas Open, αφήνοντας τις καλύτερες εντυπώσεις σε όλους! Με 6 συναρπαστικούς Τελικούς, σε αντίστοιχες Κατηγορίες, ολοκληρώθηκε μία μεγάλη και σπουδαία διοργάνωση, σταθμός στα τενιστικά δρώμενα της περιοχής!

Αποτελέσματα Αγώνων:   
Πέμπτη 24 Αυγούστου
ΜΥΛΩΝΑΣ/ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ/ΤΟΥΦΑΣ 7-5/6-3

Παρασκευή 25 Αυγούστου
ΤΑΜΟΥΤΣΕΛΗΣ – ΓΑΠΚΙΑΔΗΣ (40+)  6-3/6-3
ΠΑΥΛΙΔΗΣ – ΤΟΥΦΑΣ (40+)  3-6/6-3/ 10-5
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (ROOKIES)  6-3/6-3
ΜΠΟΥΣΙΟΣΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ (30+)  6-0/6-3
ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ – ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ (ROOKIES)  6-2/6-2
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΝΑΚΑΣ (30+)  6-2/1-6/ 10-6
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ (30+)  6-2/6-4

Σάββατο 26 Αυγούστου
ΡΟΜΠΗΣ-ΤΟΥΦΑΣ (ROOKIES)  1-6/7-6/10-8
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ – ΤΣΙΡΙΚΑ  3-6/6-3//10-8
ΚΟΥΚΙΔΟΥ – ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ  1-6/7-6/10-8
ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ – ΤΖΑΛΛΑ   6-3/6-1
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΠΑΠΟΥΛΙΔΗΣ (30+)  6-4/6-1
ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ – ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΜΙΝΑ  6-2/6-3
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ – ΡΟΜΠΗΣ  (15-30)  4-6/7-5/11-9
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ – ΠΥΡΑΜΙΔΗΣ (30+)  6-1/6-0
ΤΣΑΔΗΛΑΣ – ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ (40+)  6-2/7-5

Κυριακή 27 Αυγούστου
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΖΥΓΟΥΡΗΣ (ROOKIES)  6-2/6-4
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΛΕΤΣΙΟΣ (40+)  6-0/6-0
ΜΗΤΤΑ ΤΖΕΝΗ – ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΘΗ  6-3/6-3
ΨΗΜΑΣ Δ. – ΜΠΟΥΣΙΟΣ (30+)  6-0/6-1
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΓΚΑΤΖΗΜΑΣ (40+)  6-1/6-2
ΜΥΛΩΝΑΣ – ΠΛΑΚΙΑΣ (40+)  6-4/6-1
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ/ΠΑΥΛΟΥ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ/ΧΑΡΑΆΜΠΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-7/6-2/10-5
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΥΚΙΔΟΥ – ΠΛΑΚΙΑΣ/ΜΠΑΝΤΗ (Mixed Doubles)  1-6/6-4/10-3

Δευτέρα 28 Αυγούστου
ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ – ΝΑΤΣΗΣ (40+)  6-3/6-2
ΜΥΛΩΝΑΣ – ΤΑΜΟΥΤΣΕΛΗΣ (40+)  6-3/6-3
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ – ΠΑΥΛΙΔΗΣ (40+)  7-6/6-3
ΠΛΑΚΙΑΣ – ΓΑΠΚΙΑΔΗΣ (30+)  6-0/6-7/10-8
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΝΑΚΑΣ (40+)  6-0/6-1
ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ – ΡΟΜΠΗΣ (ROOKIES)  6-7/6-3/10-7
ΜΑΛΕΑΣ – ΜΠΙΛΙΑΛΗΣ (ROOKIES)  6-3/6-1
ΖΙΩΡΔΑ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ  6-0/6-1
ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ – ΜΠΟΥΖΟΠΟΥΛΟΣ (15-30)  6-4/6-4

Τρίτη 29 Αυγούστου
ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (15-30)  6-4/3-1 (Διακοπή λόγω βροχής)

Τετάρτη 30 Αυγούστου
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ – ΤΣΙΠΟΣ/ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  6-2/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ (30+)  6-4/2-6/11-9
ΖΙΑΝΟΣ – ΤΣΙΠΟΣ  (ROOKIES)  6-0/6-1
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΜΠΑΝΤΗ ΣΤΕΛΛΑ  6-0/6-0
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΠΛΑΚΙΑΣ (30+)  6-1/6-1
ΨΗΜΑΣ/ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ/ΚΟΥΚΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-0/6-0
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ – ΚΑΣΚΑΜΑΝΙΔΗΣ (15-30)  6-0/6-4
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΖΙΩΡΔΑ – ΤΣΙΠΟΣ/ΤΑΛΙΔΟΥ (Mixed Doubles)  6-0/6-1
ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ./ΦΩΤΙΑΔΗΣ 6-4/3-6/10-7

Πέμπτη 31 Αυγούστου
ΨΗΜΑΣ Ζ. – ΜΠΟΥΣΙΟΣ  (40+)  6-2/7-5
ΕΛΙΑΟΥ – ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ  (15-30)  6-2/6-2
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ (40+)  6-2/7-5

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΜΗΤΤΑ ΤΖΕΝΗ  6-0/6-1
ΣΙΑΝΤΣΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ (30+)  2-6/7-6/10-8
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΖΙΑΝΟΣ (ROOKIES)  6-4/6-4

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ (30+)  6-2/7-5
ΛΕΤΣΙΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ROOKIES)  5-7/6-2/14-12
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ/ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  6-1/6-4
ΜΠΟΥΣΙΟΣ/ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ/ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ  6-4/7-6
ΖΙΑΝΟΣ – ΜΑΛΕΑΣ (15-30)  6-3/6-2
ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΜΗΤΤΑ – ΓΙΑΝΝΙΩΤΑΣ/ΖΑΜΠΡΑ (MIXED DOUBLES)  6-4/4-6/10-8

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου
ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΖΑΜΠΡΑ ΣΟΦΙΑ  6-3/6-1
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ.  (30+)  7-5/6-3
ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ – ΛΕΤΣΙΟΣ (ROOKIES)  7-6/1-6/10-4

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ-ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ 6-3/6-0
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ-ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗ/ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 2-6/6-4/10-7
ΨΗΜΑΣ Δ. – ΦΩΤΙΑΔΗΣ (30+)  6-4/6-1
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (30+)  6-1/6-3
ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ – ΚΟΥΚΙΔΟΥ ΞΑΝΘΙΠΠΗ  6-3/6-2

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου
ΦΩΤΙΑΔΗΣ – ΨΗΜΑΣ Ζ. (40+) 6-4/6-1
ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ – ΚΑΡΑΚΟΥΛΑΚΗΣ (15-30) 6-3/6-3
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ (40+) 6-3/6-4
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΣΙΑΝΤΣΗΣ (30+) 6-2/6-1
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΑΛΕΑΣ (ROOKIES) 6-2/6-3

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ)

ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΥΒΕΝΤΙΔΗΣ  ROOKIES  6-3/6-4
ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ – ΤΟΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 6-2/6-0
ΖΙΩΡΔΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ – ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΕΛΛΑ 7-6/6-4
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΦΩΤΙΑΔΗΣ (40+)  6-4/7-6
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ.-ΕΛΙΑΟΥ (15-30)  6-2/6-2
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ZΙΩΡΔΑ-ΚΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ/ΜΗΤΤΑ Mixed DOUBLES 6-1/6-0

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ-ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ (30+) 1-6/6-1/7-6(5)
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ/ΠΑΥΛΟΥ (Mixed Doubles) 6-4/6-0  
ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ – ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ  (ROOKIES) 6-2/7-5
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ – ΚΑΛΕΝΤΕΡΙΔΗΣ (15-30)  6-2/6-4       

Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΨΗΜΑΣ Δ. (30+)  6-3/6-0
ΟΡΓΑΝΤΖΙΔΗΣ – ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Μ. (40+)  7-6/6-2     
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΜΥΛΩΝΑΣ/ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΣ 6-4/6-4

Αποτελέσματα Τελικών:

ΜΕΝ 15-30
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ – ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3-6/7-6/7-6

MIXED DOUBLES
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΚΑΛΑΦΑΤΗ – ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ/ΖΙΩΡΔΑ 6-2/6-7/6-3

MEN ROOKIES
ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΣΜΑΣ 6-1/6-3

ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΖΙΩΡΔΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ – ΤΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ 6-3/6-3

ΜΕΝ 30+
ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ – ΚΑΡΑΜΠΕΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 6-2/5-2 ret.

MEN DOUBLES
ΨΗΜΑΣ Ζ./ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ Δ./ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ 6-1/1-6/7-6(5)

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Αποχαιρετιστήριες προπονήσεις Ακαδημιών μπάσκετ αγοριών και κοριτσιών του Α.Σ. Καστοριάς

Την Κυριακή 26 Ιουνίου 2022 πραγματοποιήθηκαν με μεγάλη επιτυχία οι τελευταίες προπονήσεις…

Στο ανανεωμένο Αθλητικό Κέντρο του Α.Γ.Σ.Κ. “ΚΑΣΤΟΡΙΑ” στην Ποριά σήμερα ο Αγιασμός της ομάδας

Τον Αγιασμό της ποδοσφαιρικής οικογένειας του Α.Γ.Σ.Κ. “ΚΑΣΤΟΡΙΑ”, θα έχουμε σήμερα  Παρασκευή…

Πέμπτη θέση για την Τετράκωπο

Στην 5η θέση του μεγάλου τελικού της τετρακώπου άνευ πηδαλιούχου στο Ευρωπαικό…

O Ιωάννης Πρώιος αφιέρωσε το κύπελλο της πρώτης θέσης που κατέκτησε σε έναν από τους φετινούς του αγώνες στο Δήμο Άργος Ορεστικού

Ο πρωταθλητής Χιονοδρομίας του Ομίλου Αντισφαίρισης και Χιονοδρομίας Άργους Ορεστικού και μέλος…

Παρακολουθήστε σε απευθείας μετάδοση τον αγώνα ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Παρακολουθήστε σε απευθείας μετάδοση τον αγώνα ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ

Σε φιλικό παιχνίδι: Αστραπή Μεσοποταμίας – Καστοριά 2-7

Πολύτιμα και χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε ο Διονύσης Λίτσκας με τους συνεργάτες του,…

World League: Ξεκινάει η γιορτή του βόλεϊ στην Κοζάνη

Όλα πλέον είναι έτοιμα στην Κοζάνη για να ξεκινήσουν οι αγώνες του…

Απολύτως επιτυχημένη η αιμοδοσία και στο ΕΑΚ Λάρισας σε συνεργασία με το «Χαμόγελο του Παιδιού»

Απολύτως επιτυχημένη η αιμοδοσία και στο ΕΑΚ Λάρισας σε συνεργασία με το…

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Όνειρο η Εθνική πόλο – Πήγε τελικό, εξασφάλισε μετάλλιο

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Όνειρο η Εθνική πόλο – Πήγε τελικό, εξασφάλισε μετάλλιο

Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α΄ και Β΄ Κατηγορίας

Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα των αγώνων της Α΄ και Β΄ Κατηγορίας