Από τις 14 Ιουνίου, λοιπόν, έως και τις 14 Ιουλίου, καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ και καλή διασκέδαση!

Αυτό είναι αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις:

Α όμιλος

Γερμανία, Σκωτία, Ελβετία, Ουγγαρία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Α’ ομίλου:
1η αγωνιστική
Παρασκευή 14/6: Γερμανία-Σκωτία (22:00 – ΕΡΤ1)
Σάββατο 15/6: Ουγγαρία-Ελβετία (16:00 – ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική – Τετάρτη 19/6
Γερμανία-Ουγγαρία (19:00 – ΕΡΤ1)
Σκωτία Ελβετία (22:00- ΕΡΤ1)

3η αγωνιστική – Κυριακή 23/6
Ελβετία-Γερμανία (22:00 – ΕΡΤ1)
Σκωτία-Ουγγαρία (22:00 – ΕΡΤ3)

Β Όμιλος:

Κροατία, Αλβανία, Ιταλία, Ισπανία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Β ομίλου:
1η αγωνιστική – Σάββατο 15/6
Ισπανία-Κροατία (19:00 – ΕΡΤ1)
Ιταλία-Αλβανία (22:00 – ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική
Τετάρτη 19/6: Κροατία-Αλβανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Πέμπτη 20/6: Ισπανία-Ιταλία (22:00 – ΕΡΤ1)

3η αγωνιστική – Δευτέρα 24/6
Αλβανία-Ισπανία (22:00 – ΕΡΤ3)
Κροατία-Ιταλία (22:00 – ΕΡΤ1)

Γ όμιλος

Δανία, Σλοβενία, Αγγλία, Σερβία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Γ ομίλου:
1η αγωνιστική – Κυριακή 16/6
Σλοβενία-Δανία (19:00 – ΕΡΤ1)
Σερβία-Αγγλία (22:00 – ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική – Πέμπτη 20/6
Σλοβενία-Σερβία (16:00 – ΕΡΤ1)
Δανόα-Αγγλία (19:00- ΕΡΤ1)

3η αγωνιστική – Τρίτη 25/6
Αγγλία-Σλοβενία (22:00 – ΕΡΤ1)
Δανία-Σερβία (22:00 – ΕΡΤ3)

Δ όμιλος

Αυστρία, Γαλλία, Ολλανδία, Πολωνία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Δ ομίλου:
1η αγωνιστική
Κυριακή 16/6: Πολωνία-Ολλανδία (16:00 – ΕΡΤ1)
Δευτέρα 17/6: Αυστρία-Γαλλία (22:00 – ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική – Παρασκευή 21/6
Πολωνία-Αυστρία (19:00 – ΕΡΤ1)
Ολλανδία-Γαλλία (22:00 – ΕΡΤ1)

3η αγωνιστική – Τρίτη 25/6
Ολλανδία-Αυστρία (19:00 – ΕΡΤ3)
Γαλλία-Πολωνία (19:00 ΕΡΤ1)

Ε όμιλος

Ουκρανία, Ρουμανία, Σλοβακία, Βέλγιο

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Ε ομίλου:
1η αγωνιστική – Δευτέρα 17/6
Ρουμανία-Ουκρανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Βέλγιο-Σλοβακία (19:00 – ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική
Παρασκευή 21/6: Σλοβακία-Ουκρανία (16:00 – ΕΡΤ1)
Σάββατο 22/6: Βέλγιο-Ρουμανία (22:00 – ΕΡΤ1)

3η αγωνιστικήΤετάρτη 26/6
Σλοβακία-Ρουμανία (19:00 – ΕΡΤ3)
Ουκρανία-Βέλγιο (19:00 – ΕΡΤ1)

ΣΤ όμιλος:

Γεωργία, Πορτογαλία, Τουρκία, Τσεχία

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του ΣΤ ομίλου:
1η αγωνιστική – Τρίτη 18/6
Τουρκία-Γεωργία (19:00 – ΕΡΤ1)
Πορτογαλία-Τσεχία (22:00 ΕΡΤ1)

2η αγωνιστική – Σάββατο 22/6
Γεωργία-Τσεχία (16:00 – ΕΡΤ1)
Τουρκία-Πορτογαλία (19:00 – ΕΡΤ1)

3η αγωνιστική – Τετάρτη 26/6
Γεωργία-Πορτογαλία (22:00 – ΕΡΤ1)
Τσεχία-Τουρκία (22:00 – ΕΡΤ3)

Το πρόγραμμα ανά ημέρα και αγωνιστική

1η αγωνιστική
Παρασκευή 14 Ιουνίου

22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

2η αγωνιστική
Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

3η αγωνιστική
Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1

You May Also Like

Τον επόμενο σταθμό της καριέρας του αναζητά ο Μανδαλάκης του Άργους Ορεστικού

«Τι άλλο πρέπει να κάνει ο Γιάννης Μανδαλάκης για να τον ξαναδούμε…

Summer training για την Ακαδημία Παναργειακός

Η Ακαδημία Παναργειακός σας ενημερώνει πραγματοποιήθηκε η έναρξη της καλοκαιρινής περιόδου προετοιμασίας…

Τα αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς

Τα αποτελέσματα αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς

Β‘ Εθνική: Η Καστοριά δεν… αστειεύεται φέτος!

Οι «γουναράδες» το απέδειξαν και στην Αρναία, αφού νίκησαν εύκολα το Στρατώνι…

Η κοπή βασιλόπιτας του Ομίλου Αντισφαίρισης ΚΕΛΕΤΡΟΝ

Η κοπή βασιλόπιτας του Ομίλου Αντισφαίρισης ΚΕΛΕΤΡΟΝ

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Handball: Συγχαρητήρια του Π. Βλαχόπουλου για την άνοδο του Αρίωνα στην Α1 Εθνικής Γυναικών

Η Ένωση Σωματείων Χειροσφαίρισης  Δυτικής Μακεδονίας, με όλους τους αθλητικούς συλλόγους, τα…