Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες της Α.Π. Καστοριάς το απόγευμα του Σαββάτου ( 10/10 ) στο κλειστό γυμναστήριο Καστοριάς από την αντίστοιχη του Γ.Σ. Κοζάνης.

Οι αθλήτριες μας αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 σετ, δεν κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα και με ένα κακό 3ο σετ έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα της Κοζάνης να μειώσει σε 2-1 και να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Μετά από ένα συγκλονιστικό 4ο σετ ο αγώνας έγινε 2-2 και στο tie break χάθηκε η ψυχραιμία με αποτέλεσμα να χαθεί ο αγώνας.

Αποτέλεσμα αγώνα 2-3 (25-18,25-11,14-25,23-25,11-15)

Καστοριά:(Φωτόπουλος): ΗΡΓΗ Κ., ΗΡΓΗ Φ., ΒΛΑΧΑΒΑ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΜΟΥΣΟΥΛΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΕΚΚΟΥ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΖΟΥΝΗ, ΜΕΛΛΙΟΥ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ

Πηγή: volleykastorias.blogspot.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Η ERGO Ασφαλιστική απένειμε στην ομάδα της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας το “εισιτήριο συμμετοχής” για τον τελικό αγώνα δρόμου 3χλμ. την ημέρα του Μαραθωνίου της Αθήνας

Η ERGO Ασφαλιστική απένειμε στην ομάδα της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας το “εισιτήριο…

ΕΠΣ Καστοριάς: Α’ φάση αξιολόγησης επιλογής Παίδων και Νέων

Η «πρώτη» της Καστοριάς με στόχο την άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Με την παρουσία είκοσι δύο (22) και πλέον παικτών πραγματοποιήθηκε η πρώτη…