Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες της Α.Π. Καστοριάς το απόγευμα του Σαββάτου ( 10/10 ) στο κλειστό γυμναστήριο Καστοριάς από την αντίστοιχη του Γ.Σ. Κοζάνης.

Οι αθλήτριες μας αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 σετ, δεν κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα και με ένα κακό 3ο σετ έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα της Κοζάνης να μειώσει σε 2-1 και να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Μετά από ένα συγκλονιστικό 4ο σετ ο αγώνας έγινε 2-2 και στο tie break χάθηκε η ψυχραιμία με αποτέλεσμα να χαθεί ο αγώνας.

Αποτέλεσμα αγώνα 2-3 (25-18,25-11,14-25,23-25,11-15)

Καστοριά:(Φωτόπουλος): ΗΡΓΗ Κ., ΗΡΓΗ Φ., ΒΛΑΧΑΒΑ, ΚΕΤΣΕΜΕΝΙΔΟΥ, ΜΟΥΣΟΥΛΗ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, ΛΕΚΚΟΥ, ΚΑΛΑΦΑΤΙΔΟΥ, ΖΟΥΝΗ, ΜΕΛΛΙΟΥ, ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΤΖΗΛΛΑ

Πηγή: volleykastorias.blogspot.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Αήττητες οι Κορασίδες στον α΄ γύρο του πρωταθλήματος

ΕΠΣ Καστοριάς: Αναστέλλονται οι διοργανώσεις για το Σαββατοκύριακο 24-25/10 και για το επόμενο Σαββατοκύριακο 31-10/ 01-11

ΕΠΣ Καστοριάς:  Αναστέλλονται οι διοργανώσεις για το Σαββατοκύριακο 24-25/10 και για το…

Α2 Ανδρών: Νίκη για την Καστοριά

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ (Γ’-Δ’ & Ε’-ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ) & ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – IBC IOANNINON

Ένα διαφορετικό Κυριακάτικο πρωινό, στο ΔΑΚ Καστοριάς, απόλαυσαν τα παιδιά που συμμετείχαν…

Ο Δήμος Καστοριάς βράβευσε έναν σπουδαίο αθλητή, τον ιστιοπλόο Μάρκο Σπυρόπουλο (Φωτογραφίες)

Rogers Cup: Τσιτσιπάς – Ναδάλ οι φιναλίστ του τελικού

Αν καταφέρει να κερδίσει το τουρνουά, θα ανέβει στη 12η θέση της…

ΕΠΣ Καστοριάς: Τα αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής Α΄ Κατηγορίας “Ελαστικά & Ζάντες Λιαχόπουλος”