Τα αποτελέσματα των αγώνων των τμημάτων  Εφήβων και Κορασίδων του Α.Σ Καστοριάς

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ: ΠΑΟΚ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 39-86

Εύκολο απόγευμα είχε το Εφηβικό του Α.Σ. Καστοριάς με την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, η οποία ήταν στα πλαίσια της τελευταίας αγωνιστικής.

Μετά τα αποτελέσματα αυτής της αγωνιστικής, η ομάδα μας γι άλλη μια χρονιά πήρε την πρόκριση για το Final 4 του Εφηβικού Πρωταθλήματος της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., το οποίο θα γίνει στην Κοζάνη τέλη Δεκεμβρίου κι η ομάδα μας θα είναι εκεί για να διεκδικήσει το Πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 25-34, 27-57, 39-86.

Α.Σ. Καστοριάς (Καραταγλίδης):Παπαμόσχος 10(1), Τζήμας, Τακίδης 5, Γουρζάνης 4, Νέστορας 9(1), Σακαλίδης 10(2), Δαμιανού Γ.8, Τραϊανού, Γκλιάγιας, Καλαϊτζίδης 11, Πεχλιβανίδης 23(2) και Δαμιανού Αν. 6.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ 53-57

Απέναντι σε μια δύσκολη ομάδα, η ομάδα της Καστοριάς αν και ήταν πίσω στο σκορ με 25-12, κατάφερε με εξαιρετική άμυνα να γυρίσει το παιχνίδι και να τελειώσει το α΄ ημίχρονο με σκορ 26-26.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με συνεχείς εναλλαγές του σκορ. Στο τέλος η ομάδα της Καστοριάς κατάφερε να πάρει τη μεγάλη νίκη με σκορ 53-57. Όλα τα κορίτσια έδωσαν το 100% με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-12, 05-14, 20-19 και 07-12.

Α.Σ. Καστοριάς (Ντόντης):Κρανιά,, Πολίσι, Καλλίνικου Μ., Τσαχτσίρα, Θυμιοπούλου, Καλλίνικου Κ., Χατζηιορδανίδου, Σεβασλίδου, Βλάχου και Μακρά.

You May Also Like

Νοτιοαφρικανική μετάλλαξη: Μπορεί να ευθύνεται για σοβαρή επαναμόλυνση

Υλοποίηση Φόρουμ για τις επιχειρηματικές ευκαιρίες στον κλάδο των τροφίμων μέσα από την παρουσίαση του Περιφερειακού Σχεδίου Δράσης του έργου «ECOWASTE4FOOD»

Υλοποίηση Φόρουμ για τις επιχειρηματικές ευκαιρίες στον κλάδο των τροφίμων μέσα από…

ΔΕΥΑΚ: Επαναφορά της υδροδότησης στις περιοχές ΛΥΒ και ΝΤΑΗΛΑΚΗ

Α.Σ. Καστοριάς: Eπίσκεψη Γ. Κορεντσίδη στην προπόνηση της ανδρικής ομάδας

Για τρέχοντα θέματα του Συλλόγου ενόψει του πρωταθλήματος και την επιστροφή στο γήπεδο Καστοριάς

«Ο Δρόμος του Άι-βασίλη»: Διήμερες εκδηλώσεις στο Εμπορικό Κέντρο της Καστοριάς

ΠΑΣΟΚ Καστοριάς: Στο ίδιο έργο θεατές!

”Oι μηλοπαραγωγοί  της Καστοριάς έμειναν με… τις φωτογραφίες στο χέρι.”