Την πρώτη τους προπόνηση ενόψει του μεγάλου «τελικού» με την Ισπανία έκαναν οι παίκτες της Εθνικής Ελλάδας Βόλεϊ των Ανδρών στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκόβρυσης Κοζάνης.
Τεχνικό επιτελείο και γυμναστές έδωσαν το παρών στην απογευματινή προπόνηση.
Η Εθνική ομάδα της Ελλάδα το Σάββατο θα αντιμετωπίσει την Ισπανία, θέλοντας νίκη με σκορ 3-0 σετ ή 3-1 για να πάει στο «χρυσό» σετ. Το χρυσό σετ σημαίνει πως αν οι παίχτες της «Γαλανόλευκης» κερδίσουν με τα παραπάνω σκορ, τότε η αναμέτρηση θα συνεχιστεί για ακόμα ένα σετ, το οποίο όποιος το κατακτήσει θα κερδίσει ταυτόχρονα και το πολυπόθητο εισιτήριο για τα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Βόλεϊ των Ανδρών.
Η ομάδα της Ελλάδας τελευταία φορά συμμετείχε σε τελική διοργάνωση το 2009. Αυτό σημαίνει πως οι παίχτες του κύριου Δρίκου, είναι «διψασμένοι» για αυτή τη νίκη, κόντρα στους Ισπανούς.
Η προπόνηση περιείχε αρκετές ασκήσεις χωρίς την μπάλα, ενώ για αρκετά λεπτά οι διεθνής παίχτες μοιράστηκαν και έπαιξαν ποδόσφαιρο, προσφέροντας όμορφο θέαμα!
Εισιτήρια προπωλούνται ήδη στο κατάστημα «ΓΕΡΜΑΝΟΣ»  στην Παύλου Χαρίση, με την αξία του να είναι στα 7€.
Το κλειστό γυμναστήριο της Κοζάνης αναμένεται γεμάτο, αφού οι φίλαθλοι της Δυτικής Μακεδονίας και όχι μόνο, είναι έτοιμοι να βοηθήσουν την Ελλάδα, στην τρίτη επίσκεψή της στην πόλη της Κοζάνης. Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να αρχίσει στις 19:00, με τον Δήμο Κοζάνης να δηλώνει έτοιμος για αυτό το παιχνίδι!
Στο top-sport.gr μίλησε ο Αντιδήμαρχος Κοζάνης κύριος Γιάννης Ιωαννίδης, καλώντας τον κόσμο να προσέλθει στο γήπεδο. Επίσης ο προπονητής της Εθνικής Ελλάδος κύριος Δρίκος δήλωσε στο top-sport.gr ότι η ομάδα είναι έτοιμη να δώσει την «μάχη».
Πηγή: top-sport.gr

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

You May Also Like

Panargiakos Academy: Το Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου οι εγγραφές των αθλητών 2019/2020

Ο Χάρης Βοριαζίδης νέος προπονητής της Καστοριάς

Ο Χάρης Βοριαζίδης θα είναι ο νέος προπονητής και διάδοχος του Ηλία…

Αποχώρησε από την Καστοριά ο Γυμνόπουλος

Ολοκληρώθηκε η πορεία του Φοίβου Γυμνόπουλου στην Καστοριά, με τον έμπειρο γκαρντ…

Αγωνιστική δραστηριότητα τμημάτων Α.Σ. Καστοριάς-Άροσις

Στην Κατερίνη θα ταξιδέψει η ανδρική ομάδα του Α.Σ. Καστοριάς_άροσις

Με τα Πρωταθλήματα Κορασίδων και Παίδων αλλά και πλήθος φιλικών αγώνων συνεχίζεται η αγωνιστική δραστηριότητα των τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς

Με τα Πρωταθλήματα Κορασίδων και Παίδων αλλά και πλήθος φιλικών αγώνων συνεχίζεται…

Τα αποτελέσματα των αγώνων των τμημάτων Παμπαίδων και Παγκορασίδων του Α.Σ Καστοριάς

Τα αποτελέσματα των αγώνων των τμημάτων Παμπαίδων και Παγκορασίδων  του Α.Σ Καστοριάς

Ο Γιάννης Κατσαρός είναι ο εκλεκτός της Διοίκησης της Καστοριάς για την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας

Ο κ Κατσαρός τα βρήκε σε όλα με την Καστοριά και μάλιστα…

Δόξες του Καστοριανού ποδοσφαίρου στην παρουσίαση του Α’ τόμου

‘Εικόνες και μνήμες του Καστοριανού ποδοσφαίρου 1963-1974’

Αποτελέσματα αγώνων τμημάτων του Α.Σ. Καστοριάς_άροσις για το Σαββατοκύριακο 18 & 19 Φεβρουαρίου 2023

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ Β΄

Τα αποτελέσματα των αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 23 – 24 Φεβρουαρίου 2019

Τα αποτελέσματα των αγώνων των τμημάτων του Α.Σ Καστοριάς 23 – 24…